Oświetlenie małej sypialni – powiększ ją światłem

Aranżacja sypialni powinna być bardzo dobrze przemyślana, abyśmy mogli w niej odpoczywać i bez problemu zapadać w zdrowy sen. Urządzanie małej sypialni jest trudniejsze, bo musi ona spełniać pewne standardy i podstawowe funkcje, a jednocześnie nie może sprawiać wrażenia zagraconej i przytłaczającej. Na szczęście są pewne triki, które pozwalają powiększyć wnętrze, między innymi przy odpowiednim rozmieszczeniu oświetlenia. Podpowiemy, co zrobić aby mała sypialnia była stylowa, oryginalna i optycznie większa niż jest w rzeczywistości.

W małej sypialni każdy centymetr musi być dobrze zagospodarowany. W takim wnętrzu należy postawić na niezbędne minimum i zrezygnować ze zbędnych bibelotów, które będą tylko niepotrzebnie zajmować miejsce, którego i tak nie ma dużo. Jeśli chodzi o lampy do sypialni to mamy szeroki wybór zarówno lamp wiszących, jak i stojących. W małej przestrzeni najlepiej sprawdzą się lampy sufitowe, a te podłogowe warto zastąpić lampkami, które staną na szafce nocnej. Inną alternatywą, która stworzy w naszej alkowie wyjątkowy klimat i powiększy ją będzie oświetlenie ścienne, a konkretnie kinkiety do sypialni. Ich oryginalny design i delikatne światło stworzą atmosferę, która sprawi, że nie będziemy chcieli opuszczać naszego królestwa.

Sposoby na powiększenie małej sypialni

Jednym z najczęściej wykorzystywanych trików pozwalających powiększyć małą sypialnie jest duże lustro, w którym odbijać się będzie światło, co sprawi, że przestrzeń wokół nas wyda się większa i bardziej przestronna. Lampy do sypialni nowoczesne, które sprawdzą się na małej przestrzeni i powiększą ją to wmontowane w podwieszany sufit punkty świetlne. Nie rzucają się w oczy, a jedynie otulają swoim światłe. Jako dodatkowe światło można też zamontować oryginalne neony, na przykład w postaci ściennego napisu. Tak naprawdę mała sypialnia może być równie piękna, a nawet piękniejsza niż ta o wielkim metrażu. Wszystko zależy jedynie od naszej kreatywności i inspiracji.