Idealne oświetlenie toaletki – podstawa udanego makijażu

Toaletka pełna kolorowych kosmetyków to marzenie wielu kobiet, które każdy dzień rozpoczynają od misternego wykonania makijażu. Żeby był on udany i podkreślał naszą urodę bardzo ważne jest oświetlenie. Tylko równomiernie padające światło, które wyraźnie oświetli naszą twarz sprawi, że będziemy widziały każdy szczegół, co pozwoli na precyzyjny make-up. Bo prawdą jest to, co podkreślają wybitni makijażyści – bez dobrego oświetlenia, nie wykonamy perfekcyjnego makijażu, nawet wtedy gdy nasza toaletka wypełniona będzie najlepszymi i najdroższymi kosmetykami.

Większość kobiet największą wagę przy aranżowaniu miejsca do makijażu przywiązuje do wyboru dużego lustra. Owszem jest ono ważne, ponieważ bez niego nie wykonamy żadnego makijażu. Z wyjątkiem pomalowania błyszczykiem ust. Do reszty lustro jest niezbędne. Najlepsze są te, które możemy przybliżać do twarzy i oddalać, a więc nie mogą być one przymocowane do ściany. A co z oświetleniem? Na profesjonalnych toaletkach możemy spotkać się z lustrami, które mają już wmontowane żarówki, oświetlające lustro po bokach. Ale w domowych warunkach zazwyczaj radzimy sobie przy pomocy innego światła. Jakie ono powinno być?

Idealne oświetlenie = perfekcyjny makijaż

Lampy oświetlające twarz powinny znajdować się naprzeciwko nas, dzięki czemu dostrzeżemy wszystkie niedoskonałości, które będziemy mogły zatuszować. Ważne żeby żarówki dawały możliwie mocne i jasne, ale przy tym naturalne światło, które nawet w nocy rozświetli naszą cerę, pozwalając stworzyć wieczory make-up. Godne przemyślenia jest tutaj oświetlenie ledowe, które jest energooszczędne i pobiera mało prądu, pomimo że świeci naprawdę mocno. Drugą opcją ją halogeny. Dodatkowo po obu stronach toaletki można zamontować kinkiety, które też z pewnością się sprawdzą i ułatwią codzienne malowanie. Jednak warto postawić na kinkiety, jako na oświetlenie będące uzupełnieniem lamp dających główne światło na toaletce… Z dobrze oświetlonym miejsce pracy robienie makijażu stanie się przyjemnością, która spektakularnie odmieni nasze oblicze.