Lampy kryształowe – FAQ

1. Czym czyścić kryształowe lampy?

Wyglądają pięknie, lśnią i mienią się tysiącami barw, ale tylko pod warunkiem, że będą regularnie czyszczone. Osiadający na kryształkach kurz z łatwością można usunąć przy pomocy miękkiego włosia, który posiadają specjalne miotełki. Jeśli natomiast kryształowa lampa przez długi czas nie była omiatana, a kurz i brud, który się na niej nagromadził nie łatwy do usunięcia, to wtedy musimy przystąpić do gruntownego czyszczenia. W tym celu odłączamy lampę z prądu i czyścimy ją na mokro. Elementy szklane przecieramy szmatką zmoczoną w wodzie z delikatnym detergentem. Żeby zapobiec powstawaniu plam i zacieków wszystkie kryształki płuczemy w wodzie z octem. Następnie możemy przejść do polerowania szkła.

2. Czy lampy kryształowe pasują do tradycyjnie urządzonych wnętrz?

Oczywiście, że tak! Lampy kryształowe pasują praktycznie do każdej aranżacji. W pomieszczeniu, które reprezentuje tradycyjny styl żyrandole kryształowe bądź lampy kryształowe nowoczesne będą oryginalnym elementem, nadającym szyk, elegancję i niesamowitą atmosferę. Wszystko dzięki kryształkom, które tworzą magiczną grę świateł. Takie połączenie na zasadzie kontrastu to starzał w dziesiątkę. Kryształowe oświetlenie to z jednej stronie klasyka i ponadczasowość, ponieważ żyrandole kryształowe królowały już w starodawnych dworkach i pałacach, a z drugiej nowoczesność. Wybór oświetlenia z błyszczącymi kryształkami jest bardzo duży, możemy zdecydować się na plafony kryształowe, wspomniane już żyrandole czy lampy stojące. A zatem pamiętajmy, że tradycja i nowoczesność z odrobiną luksusu to elementy, które się nie wykluczają lecz bardzo dobrze uzupełniają.

3. Oświetlenie kryształowe w łazience – dobry pomysł czy przesada?

Kryształy są bardzo wdzięcznym materiałem, który obroni się w każdym wnętrzu. Elegancka łazienka w połączeniu z kryształem sprawi, że wnętrze wyda się luksusowe i przytulne. Niesamowite wrażenie będą robiły kryształy odbijające się w płytkach łazienkowych. Jeżeli boimy się przesady, to żyrandol kryształowy zastąpmy nieco bardziej skromnym plafonem. Będzie się mniej rzucał w oczy, ale jego efektowność z pewnością będzie niepodważalna.