Oświetlenie sypialni w pytaniach i odpowiedziach

Sypialnia to pomieszczenie o charakterze bardzo intymnym, do którego zazwyczaj nie wpuszczamy gości, którzy akurat wpadli w odwiedziny. Niemniej jednak pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ musi sprzyjać wypoczynkowi i spędzaniu miłych chwil z partnerem. Dlatego musimy w tym wyjątkowym wnętrzu zadbać o funkcjonalność, nastrój i atmosferę, na którą w dużej mierze ma wpływ odpowiedni dobór oświetlenia. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z wyborem oświetlenia do salonu…

Czym zastąpić tradycyjne lampki nocne?

Lampki nocne choć są bardzo praktyczne, to znajdują się niemal w każdej sypialni. Dla osób, które chcą, aby ich alkowa była inna, nowoczesna, wyróżniająca się, takie rozwiązanie jest niezadowalające. A jednak nie sposób zrezygnować z oświetlenia padającego na łóżko. Na szczęście oświetlenie do sypialni może łączyć w sobie nowoczesność i praktyczność. I dla wszystkich tych, którzy lubią czytać w łóżku lub się uczyć, ale nie chcą na swoim stoliku nocnym lampki, są kinkiety do sypialni. Zamontowane po obu stronach łóżka będą oryginalnie wyglądały zarówno za dnia, jak i nocą, a ich światło będzie przyjemne i efektowne.

Jak oświetlić sypialnie żeby było ładnie i praktycznie?

Wybór oświetlenia zależy tak naprawdę tylko od naszej wyobraźni, możliwości finansowych i charakteru wnętrza. Ostatnio modne są kryształowe żyrandole do sypialni. Jednak żeby robiły wrażenie, dobrze aby sypialnia była dość minimalistyczna i w jasnych biało-szarych barwach. Oryginalne lampy do sypialni to również te z kolorowymi abażurami, które będą rzucały na sypialnie światło o takiej barwie, w jakiej jest abażur. Bardzo praktycznym, a zaraz świetnie wyglądającym elementem dekoracyjnym jest też oświetlenie mebli. Szafa pełniąca rolę garderoby, podświetlana na przykład przy pomocy taśmy ledowej to doskonały sposób na zbudowanie w sypialni nastroju. Takie oświetlenie będzie pełniło jeszcze dodatkową funkcję – oszczędnościową, ponieważ lampy led są najbardziej ekonomiczne z wszystkich dostępnych na rynku.