Tak nie oświetlaj swojego domu – trendy, które już pożegnaliśmy

Modna ma to do siebie, że dość szybko się zmienia. To co było trendy jeszcze kilka lat temu, niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem w obecnym sezonie. Dotyczy to nie tylko kwestii ubioru, ale również aranżacji wnętrz oraz wyboru oświetlenia. Aby nasze mieszkanie nie wyglądało jak z poprzedniej epoki, pamiętajmy o tym, czego nie powinniśmy kupować i z jakimi lampami najwyższy czas się pożegnać.

Zmiany, zmiany, zmiany… Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze cały czas było nowoczesne i modne, musimy co jakiś czas odświeżać jego dekoracje. Albo stawiać na dekoracje ponadczasowe. W innym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że pomieszczenie zamiast zachwycać, szybko straci na atrakcyjności. Chcąc kupić nowe oświetlenia, czerwona lampka powinna nam się zapalić, kiedy poszczególne lampy sklep oferuje w wyjątkowo niskich cenach. Może to oznaczać, że po prostu stały się już niemodne i trzeba się ich w jakiś sposób pozbyć. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście niskie ceny, które przyciągną klienta. Najczęściej takie praktyki wykorzystywane są w małych, prywatnych sklepach. A jeśli zależy nam na najnowocześniejszym oświetleniu, to powinniśmy w swoją wyszukiwarkę wpisać „lampy sklep internetowy”, ponieważ to tam modne oświetlenie pojawiają się najszybciej.

Oświetlenie, któremu mówimy NIE!

Wszyscy z nas pamiętają modę na duże żyrandole, których klosze imitowały sztuczne świecie… Znajdowały się one niemal w każdym domu, ale czas ich świetlności już dawno minął. Co prawda żyrandole same w sobie są nadal modne i często stosowane w nowoczesnych wnętrzach, ale ich design wyraźnie się zmienił. Zatem jeśli na naszym suficie nadal wisi żyrandol rodem z PRL-u to czas oddać go do lamusa. Kolejną złotą zasadą jest to, ze oświetlenie musi pasować do całości i komponować się z wnętrzem. Zatem jeśli stawiamy na starą lampę podłogową z abażurem, która stanowi dla nas wartość sentymentalną, gdyż wiążemy z nią wspomnienia z młodzieńczych lat, to musi ona pasować do reszty dekoracji. Tylko wtedy oświetlenie z bogatą przeszłością ma szansę się obronić i nadal zachwycać.