Oświetlenie przedpokoju – pytania i odpowiedzi

Co prawda przedpokój jest pomieszczeniem, w którym spędzamy stosunkowo niewiele czasu, ale jednak musimy pamiętać, że jest on wizytówką naszego mieszkania. To do niego w pierwszej kolejności wchodzą przyjmowani przez nas goście. Dlatego urządzając to wnętrze warto przyłożyć się do detali, ponieważ mogą one później rzutować na całościowym odbiorze naszego lokum.

Lampy do przedpokoju odgrywają kluczową rolę, ponieważ w większości tych pomieszczeń nie ma dostępu do światła dziennego. Z tego też powodu oświetlenie musi być odpowiednio dobrane i przemyślane… Mimo nieograniczonych możliwości dostępu do różnorodnego oświetlenia wciąż mamy problemu z prawidłowym doborem lamp. Dlatego postaramy się nieco ułatwić aranżowanie przedpokoju i odpowiemy na często pojawiające się pytania odnoszące się do oświetlenia tego wnętrza.

Jak oświetlić mały przedpokój w nowoczesnym stylu?

W małym pokoju mamy o tyle łatwiej, że wystarczy zamontować jedno źródło światło, które będzie rozpraszało się po całym pomieszczeniu. Możemy zastosować w tym przypadku lampy sufitowe nowoczesne, żyrandol w centralnym miejscu lub też oryginalny plafon. Przy małym przedpokoju, w którym nie mieszczą się żadne meble, warto postawić na oświetlenie ciekawe pod względem kształtu i formy, ponieważ będzie ono stanowiło główny element dekoracyjny. Alternatywą dla lampy sufitowej są lampy ścienne, między innymi w postaci kinkietów, które również poradzą sobie z oświetleniem małej przestrzeni.

Czym się kierować przy oświetlaniu dużego przedpokoju?

W większych przedpokojach stylowo prezentują się kinkiety zawieszone na ścianach naprzeciwko siebie. Jeśli dodatkowo we wnętrzu znajduje się lustro, to można je podświetlić reflektorem lub światłem halogenowym zamontowanym tuż nad ramą. Kolejnym rozwiązaniem jest oświetlenie punktowe, które powinno się rozmieścić na całej długości sufitu. W przypadkach gdy przedpokój jest długi, efektownym elementem dekoracyjnym będzie oświetlenie podłogowe.